Un exemplar de urs brun, semnalat în repetate rânduri în zona municipiului Câmpina, a fost capturat miercuri, 13 mai, în incinta Şcolii de Agenţi de Poliţie „Vasile Lascăr”. Animalul a intrat într-o cuşcă autorizată şi special amplasată pentru prindere, este ţinut în cuşcă şi urmează să fie relocat în siguranţă de autorităţi. Captura a fost filmată.