Mirel Rădoi a înregistrat trei înfrângeri consecutive pe banca lui Gaziantep şi a reacţionat dur: „E prima dată în cariera mea” şi „Niciodată nu o să accept asta”. După al treilea eşec, tehnicianul a avertizat jucătorii că nu va accepta prestaţii slabe şi a anunţat o decizie drastică — va renunţa la mai mulţi fotbalişti după meciul cu Bașakşehir, pe care l-a numit „ultimul meci”.