În seara zilei, fostul ministru al Energiei Bogdan Ivan a fost implicat într-un accident rutier în municipiul Bistrița, în apropierea Primăriei, când a intrat cu mașina pe sens interzis și a lovit un autobuz (Linia Verde). În autoturism se afla soția sa. Evenimentul s-a soldat doar cu pagube materiale, fără victime.