Deputatul şi fost ministru al Energiei Bogdan Ivan a fost implicat joi seara într-un accident rutier în municipiul Bistriţa, când a intrat cu autoturismul într-un autobuz. Ivan a declarat public că incidentul s-a produs din vina sa, explicând că nu a acordat prioritate autobuzului şi că nu l-a văzut deoarece bătea soarele din direcţia respectivă. În maşină se afla şi un copil; ocupanţii au suferit doar vânătăi. Evenimentul a avut loc în apropierea Primăriei Bistriţa.