Dinamo a învins FC Argeș cu 2-1 în prelungiri, într-un meci transmis live. George Pușcaș a deschis scorul, reușind primul gol pentru Dinamo și fiind desemnat MVP; victoria îi aduce pe „câini” foarte aproape de barajul pentru Conference League. Antrenorul Zeljko Kopic a explicat schimbarea lui Cîrjan, iar Panduru l-a certat pe Pușcaș pentru anumite gesturi după partidă.