Imagini surprinse la Drobeta-Turnu Severin arată un şofer care s-a ridicat în picioare într-o maşină decapotabilă aflată în mers. Vehiculul a ieşit din banda de circulaţie, iar conducătorul a revenit pe scaun şi a frânat în ultimul moment. Filmările au fost distribuite pe reţelele sociale, iar poliţia a deschis o anchetă.