La reuniunea Grupului de la Vișegrad, desfășurată în Ungaria pe 23–24 iunie 2026, premierul ungar Peter Magyar a afirmat că V4 nu intenționează în prezent să admită noi membri permanenți. El a precizat însă că, în cadrul unui format „V4-plus”, grupul poate invita ocazional oaspeți, inclusiv din afara UE. Magyar și-a exprimat totodată ambiția de a consolida influența și vocea țărilor din Europa Centrală reunite în cadrul Visegrad.