La Cluj-Napoca, Nicușor Dan a comentat scandările „Nicușor, trădător” venite din societatea civilă, afirmând că înțelege responsabilitatea mandatului său. A spus că deciziile pe care le ia sunt pentru binele României și că uneori e greu să distingă între pașii necesari în implementarea lor. A reiterat necesitatea convingerii publicului că măsurile sunt luate în cadrul mandatului obținut.