Premierul italian Giorgia Meloni a declarat marţi că relaţiile cu Statele Unite trebuie să revină la normal după disputa publică cu preşedintele Donald Trump de săptămâna trecută. Ea a spus că „nu intenţionez să alimentez în continuare această dispută” şi a făcut apel la normalizarea relaţiilor între cele două ţări.