Fotbalistul ivorian Kader Keita a lovit, în luna martie, o femeie care traversa regulamentar pe trecerea de pietoni, a părăsit locul accidentului, iar victima a murit ulterior la spital. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 l-au trimis în judecată pentru ucidere din culpă și părăsirea locului faptei; el este cercetat sub control judiciar.