Selecționerul Franței, Didier Deschamps, a rămas în doliu după decesul mamei sale, Ginette Deschamps. El a părăsit cantonamentul naționalei la Cupa Mondială 2026 și s-a întors în Franța pentru a participa la ceremoniile funerare, motiv pentru care nu va fi prezent pe banca echipei la meciul cu Norvegia din ultima etapă a grupei, programat la Boston pe 26 iunie. Conducerea tehnică a echipei va fi asigurată de staff pe durata absenței sale.