Pe 23 iunie 2026, regizorul Andrei Șerban a fost numit în funcția de director onorific al Teatrului Național „I.L. Caragiale” din București. Numirea face parte din proiectul de management al directorului general Ada Hausvater și a beneficiat de susținerea Ministerului Culturii.