În noaptea de marţi spre miercuri, pe DJ 205C în comuna Vârteşcoiu, un autoturism a intrat într-un cap de pod şi a luat foc. Doi tineri din Focşani, Alex (22 ani) şi Miruna (20 ani), au murit carbonizaţi în vehicul. Alţi doi pasageri, de 19 şi 20 de ani, au fost scoşi de localnici din bancheta din spate şi sunt răniţi grav. Martorii susţin că maşina ar fi făcut „liniuţe”; poliţia consideră viteza excesivă ca probabilă cauză şi a deschis o anchetă la faţa locului.